LETNÍ NOVINKY VE ZNAMENÍ SÁG

Milí čtenáři, běhen léta přibyly ve vaší knihovně další nové knihy, na které se můžete těšit.

Victoria Aveyardová
Série: Rudá královna, Křišťálový meč, Králova klec
Dobrodružná cesta do země, kde na barvě krve záleží. Čeká na vás strhující příběh Mare Barrowové, sedmnáctileté dívky patřící mezi Rudé, prosté občany žijící pod krutovládou Stříbrných, válečníků s božskými schopnostmi a stříbrnou krví. Napínavý světový bestseller o tom, že se sílou je nebezpečné si zahrávat.

Sarah J. Maasová
Série: Dvůr trnů a růží, Dvůr mlhy a hněvu, Dvůr křídel a zmaru
Úžasný a mrazivý příběh na motivy příběhu Krásky a Zvířete.

Hana Marie Körnerová
Pán hor (I. - VI.)
Rozsáhlá historicko-romantická sága mapuje osudy šesti generací šlechtického rodu de Braie od roku 1785. Odehrává se převážně ve Francii, i když bouřlivé události osmnáctého, devatenáctého a začátku dvacátého století zavedou hrdiny nejen do mnoha zemí Evropy, ale i do Ameriky, Afriky a kolonií v Indii.

Diana Gabaldon
Série Cizinka: Paměť kostí, Vepsáno krví vlastního srdce
Poslední dva díly, které uzavírají příběh Claire Randallové a Jamieho Frasera. Román je plný vášně a historických zajímavostí a snoubí se v něm dech beroucí dobrodružství s milostným příběhem, vedoucím napříč epochami.

A nejen ságy, nechybí ani detektivky, knihy Ivanky Deváté, něco pro nejmenší čtenáře, něco pro rodiče a také zajímavá novinka Alice Kavkové: Retrohraní, ve které najdete více než dvě stovky návodů na hry, které mnozí jako malí hráli, ale málokdo je předal dalším generacím. Třeba skákání gumy, přebírání provázku nebo tleskačky. V knize nejdete také povídání s dětskou psycholožkou a logopedkou o významu her a hraní pro vývoj dítěte a vše je doplněné kouzelnými ilustracemi Lukáše Fibricha. Retrohraní je zkrátka pokladnice her Husákových dětí.

Nové knihy ve vaší knihovně
Květen 2020

LEPORELA

Kdo k sobě patří
Kdo k sobě patří? Pes, fena, štěně / štěňata... V poznávacím leporelu se nejmenší děti setkají
se zvířaty. Naučí se rozeznávat a správně pojmenovat jednotlivé druhy, přiřazovat k samci samici
a mláďata.

Velká knížka o autech pro malé vypravěče
Na silnicích, na dálnicích, na závodní dráze, ale i jinde - všude jsou k vidění auta a různá další vozidla. Některá se jen předvádějí, některá pomáhají na stavbách, nebo dokonce při zachraňování lidských životů... Vedle množství podrobných obrázků přináší kniha také řadu námětů pro vlastní příběhy malých milovníků aut.

Žabák Fanda
U jezírka bydlí žabák Fanda. Když má chuť, koupe se, loví mouchy, skáče z kamene na kámen nebo kváká celou noc. Život žabáka je zkrátka ráj.

PRO DĚTI A MLÁDEŽ

Cobb, Amelia: Ema a její kouzelné ZOO / Osamělé lvíče, Rozpustilá panda
Emin strýček Horác cestuje po celém světě a zachraňuje zvířátka, která ztratila domov. Emu a její maminku, která pracuje v zoo jako veterinářka, napadne, že jim vytvoří co nejlepší podmínky pro to, aby se rychle zabydlela. Ema ví jak na to. Rozumí totiž řeči zvířat a může s nimi mluvit.

Hartley, Ned: Star Wars
Oblíbená ročenka ze světa Star Wars, ve které nechybějí hádanky, testy a důležitá fakta včetně nejnovější epizody Poslední z Jediů!

Kinley, Jeff: Deník malého poseroutky...
Další tři díly dobrodružných příběhů malého poseroutky.

Riordan, Rick: Magnus Chase a bohové Ásgardu - Prastarý meč, Thorovo kladivo, Loď mrtvých
Sympatické a vtipné postavy, které si jednoduše zamilujete. Vzrušující zápletka, u které se přiučíte něco o severské mytologii a to vše velmi čtivě napsané.

Stančík, Petr: Fíla, Žofie a Smaragdová deska
Sourozenci Fíla a Žofie mají problém: jejich maminka je smutná, protože ztratila zlatý prstýnek. Dvojčata to nechtějí nechat jen tak, snaží se mamince obstarat prstýnek nový, má to ale háček ... Krásný a hlavně inteligentní příběh o přátelství, odvaze a "chytrosti" na pozadí světa mytologie
a alchymie...

Svěrák, Zdeněk: Tatínku, ta se ti povedla
Vyprávění dětem na dobrou noc. Pan Šíma dostal doma důležitý úkol: vyprávět každý večer svým dětem pohádku. On by nejraději pohádky četl, jenže jeho děti s tím nesouhlasili. Vyžadovali takové, jako byly ty od maminky: o zdánlivě obyčejných věcech kolem nás. Zdali se mu nesnadnou úlohu podařilo splnit a jak se jeho vyprávěnky na dobrou noc líbily, se můžete dozvědět z půvabné knížky Zdeňka Svěráka.

Williams, David: Ledová obluda
Příběh o desetileté osiřelé holčičce a desetitisíciletém mamutovi je dosud nejrozsáhlejší knihou Davida Walliamse, který děj netradičně zasadil do minulosti. Ilustrace nakreslil opět skvělý Tony Ross.

ROMÁNY

Cartland, Barbara: Bezcitný hrabě
Mladičká Vesta Cressingtonová-Fontová odjíždí z rodné Anglie na malý ostrov ve Středozemním moři, aby se stala manželkou místního knížete. Jenže nic není takové, jak si romantická dívka vysnila.

Harasimová, Markéta: Doktorka Viktorie
Viktorie obětovala soukromý život poslání lékařky, které pro ni znamená víc než rodina. Kvůli práci se dokonce vzdala i vlastního syna a po krachu manželství věnuje čas výhradně kariéře. Když je však za záhadných okolností brutálně zavražděna její kolegyně, otřese se Viktoriin svět v základech.

Keleová - Vasilková, Táňa: Slib
Dvě kamarádky, dva rozdílné osudy...

Lackberg, Camilla: Ženy bez slitování
Tři různé ženy, tři manželství plná chladu a násilí. Vyřeší to tři dokonalé vraždy?

Lednická, Karin: Šikmý kostel
Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí.

Rees, Jo: Dívka na útěku
Píše se rok 1926 a Anna Dartonová je na útěku před hrozným zločinem, který byla přinucena spáchat. Osamělá a vyděšená přijíždí do Londýna, kde k ní přichází záchrana v podobě Nancy, sebevědomé americké tanečnice v neblaze proslulém nočním klubu...

Sapkowski, Andrzej: Zaklínač Bouřková sezóna
Andrzej Sapkowski se na stránkách samostatného románu vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi. Zaklínač Geralt znovu bojuje, cestuje a miluje, Marigold zpívá a lítá z průšvihu do průšvihu, čarodějové intrikují... a nad celým světem se stahují mračna - přichází bouřková sezóna.

DETEKTIVKY

Clark, Mary Higins: Melodie stále zní
Když bytová architektka Elanie dostane pozvání do domu manželky neblaze proslulého finančníka, který zmizel i s pětimiliardovým fondem, tuší, že něco nehraje. Dojímá ji víra paní Bennettové v manželovu nevinu, ale neuvědomuje si, že čím víc se s rodinou sbližuje, tím většímu riziku vystavuje jak sebe, tak svou čtyřletou dcerku.

Minier, Bernard: Na okraji propasti
Znepokojující thriller o zneužívání moderních technologií ukazuje nejtemnější stránky digitálního světa. Není to dystopie - už se to děje.

Roob, J.D.: Schůzka s ďáblem
Detektivce Evě Dallasové před autem náhle zavrávorá nahá postava, celá pokrytá krví. Eva dupne na brzdy a podaří se jí zraněnou ženu zachránit. Pro jejího manžela, další oběť přepadení, je už bohužel pozdě...



Duben 2020

ROMÁNY

Burke, Alafair: Ta lepší z nás
Psychologický thriller z rodinného prostředí.

Howard, Linda: Co přede mnou tajíš
Isabeau Bo Maranová je šéfkou policie v horském městečku, vede spokojený život, jenže ten končí, když se na jejím prahu objeví Morgan Yancy. Taková příjemná oddechovka.

Jackson, Lisa: Jako o život
Kate Summersová po tragickém úmrtí manžela a dcery dostane šanci mít další dítě. Krásného novorozeného chlapečka. Stačí, aby souhlasila se dvěma podmínkami...

Kara, Lesley: Fáma
Svobodná matka Joanna se z Londýna přestěhovala do přímořského městečka, kde chce začít nanovo. Aby se lépe seznámila s místními, rozhodne se přihlásit do čtenářského kroužku...

Maléřová, Zuzana: Houslový klíč
Kniha úvah, portrétů, hudebních textů a básní, setkání lidí známých i neznámých, zážitky s uměleckými výkony stejně jako sportovními, hledání opěrného bodu života. Důvěrné, otevřené vhledy do našich tužeb, souvislosti našeho života a tvorby v jakémkoliv oboru.

Pratchet, Terry: Šňupec
Skvělá scifi ze série Úžásná zeměplocha.

Smith, Wilbur: Nad propastí
Opět skvělý Wilbur Smith!

DETEKTIVKY

Clark, Mary Higgins: Na jedné lodi
Aby po skandálu se snoubencem unikla nežádoucí pozornosti, přijme Celia nabídku uspořádat přednášku na luxusní výletní lodi, na jejíž palubě se seznámí se stařičkou lady Emily. Třetí den po vyplutí je bohatá vdova nalezena mrtvá a pohřešuje se i její smaragdový náhrdelník.

PRO DĚTI

Barnhill, Kelly: Dívka, která upíjela měsíc
Úžasná pohádka, kouzelný svět plný čarodějnic, draků, netvorů a kouzel. Prostředí je krásně vykreslené, lehce pochopitelné a snadno se v něm orientuje.

Bula, Oksana: Jak Tukoni zachránili les
Kdo jsou tukoni? Kouzelné bytosti, které se s radostí a láskou starají o les - někteří pečují o stromy, jiní o květiny a další zase o zvířátka a ptáčky. Jedni si s jeho obyvateli hrají, jiní je připravují na střídání ročních období a ukládají zvířátka k zimnímu spánku. Vzpomínáte, jaké trápení měli se zubrem, který chtěl prospat zimu, přestože...

Bula, Oksana: Kdo roste v parku
Naučte se s dětmi rozeznávat nejznámější parkové stromy v příběhu malého semenáčku, který hledá svou rodinu.

Caldwell, Stela: Čarokrásnické světy Roalda Dahla
Průvodce úžasnými příběhy mistra vypravěče, tvůrce roztodivných postaviček, fantastických bytostí, příšer a příšerek je určena pro všechny dětské a dospělé lidské bytosti s dětskou duší nebo sklony k dětinskosti.

Dahl, Roald: Velké myší spiknutí
Autobiografický příběh nezklame fanoušky Dahlových knih.

Kovář, Karel Kovy: i pohádka
Co se stane, když se pohádkové království připojí k internetu? Odpověď čeká nejen za devatero horami a devatero plastem znečištěnými řekami, ale i v této knize! Buďte připraveni na vše, jen ne na tradiční pohádku.

Lobel, Arnold: Prasátko na útěku
Prasátko si spokojeně žilo na malém statku. Ale jednoho dne se statkářka pustila do velkého úklidu, a co se nestalo! Vyčistila dvorek a zbavila se i bahnitého rybníčku, v kterém si prasátko tak lebedilo. Milé prasátko se hrozitánsky dopálilo a v noci uteklo.

Macaulay, David: Úplne nová Mamutia kniha techniky
Neuvěřitelně obsáhlý lexikon zaměřený na to, jak věci kolem nás fungují - zvládá hravou a veselou formou vysvětlovat základní principy spousty technických vynálezů.

Riordan, Rick: Thorovo kladivo
Série Magnus Chase a bohové Ásgardu 2.
Tentokrát se Magnus a jeho parta vydávají nalézt ztracené Thorovo kladivo a nečekaně je při tom čeká spousta překážek, zvratů a těžkých rozhodnutí.

NAUČNÁ LITERATURA

Cílek, Václav a kolektiv: Ruka noci podaná - Základy rodinné a krizové připravenosti
Tato kniha je o rodinné přípravě na krizi, která možná nikdy nenastane.

Svoboda, Jaroslav: Kompletní návod k vytvoření Ekozahrady a rodového statku
Kniha čtivou a zábavnou formou vysvětlí základní pravidla fungování přírody, při jejichž dodržení je velmi snadné vytvářet krásné jedlé a přírodní zahrady, které vyžadují minimální údržbu a majiteli přinesou maximální užitek.

Březen 2020

KNIHY PRO DOSPĚLÉ

Gaarden, Jostein: Tak akorát
Dojemný a pravdivý příběh o tom, co je v životě důležité a jak se vyrovnat s tím, že na tomto světě nebudeme věčně. První den na univerzitě potkává Albert u automatu na kávu dívku Eirin. Po třiceti sedmi letech spokojeného společného života obdrží Albert neblahou zprávu, se kterou se musí vyrovnat. Eirin zrovna není doma, a tak Albert impulzivně odjede na chatu u jezírka, kde se během 24 hodin pokusí sepsat příběh svého života. Je spousta věcí, které musí pochopit. A je jedno důležité rozhodnutí, které během toho jednoho dne musí učinit.

Harrison, Nikola: Osudové léto
Románový debut autorky se odehrává v roce 1938 na skalnatém ostrově Montauk u Long Islandu, kde není nic než moře, chudá rybářská vesnice a luxusní hotelový komplex postavený zkrachovalým podnikatelem Fisherem.

Honzák, Radkin: Holky to někdy nemaj lehký
Jak říká v knize Holky to někdy nemaj lehký psychiatr Radkin Honzák, je bláhové si myslet, že náš život řídí rozum. Jsou to emoce, co vedou naše kroky a občas s námi i pořádně lomcují! V rozhovoru s novinářkou Klárou Mandausovou prozrazuje mnoho dalších věcí o lásce, zdraví, vztazích, rodinných vzorcích, výchově, morálce, zkrátka o všem, čím každý den žijeme, z čeho se radujeme nebo s čím zápolíme. Jeho vyprávění je proložené příběhy deseti žen, se kterými život pořádně zacloumal.

Lamballe, Marie: Hluboká modř moře
Když Kateřina najde na půdě v domě svých rodičů desky s akvarely, je fascinována. Zobrazují malebnou krajinu, sytě modré moře a nostalgicky působící sídlo uprostřed nádherné zahrady. Touží zjistit, kde se tohle magické místo nachází a jak se obrazy dostaly do vlastnictví její rodiny.Nádherná kniha odehrávající ve dvou časových linkách. Rok 1939 - 1980 a současnost.

Orwel, George: Nadechnout se
Orwellův méně známý román z roku 1939 zachycuje život v Anglii před druhou světovou válkou očima pojišťovacího agenta, Georga Bowlinga. George Orwell i v tomto pozoruhodném a stále aktuálním díle poměrně přesně předvídal, kam směřuje moderní svět a jakou má civilizace šanci na přežití.

Riley, Lucinda: Milostný dopis
Milostný dopis, který mohl změnit svět... Když v roce 1995 umírá v Londýně slavný pětadevadesátiletý herec sir James Harrison, jeho smrt nečekaně odstartuje dramatické události, jež osudově změní životy všech, kteří se úmyslně či náhodou dostali na stopu šokujícího tajemství starého pána.

DETEKTIVKY

Dán, Dominik: Pohřbeni zaživa
Každý touží dožít se šťastného, bezbolestného, pohodového a důstojného stáří, proto pracujeme, vyděláváme, šetříme, vychováváme děti - proto žijeme. Právě o holé životy jde také starým lidem pohřbeným zaživa v domě hrůzy.

Nordbo, MadsPeder: Bez kůže
Život Matthewa Cavea, osmadvacetiletého novináře, se rozpadl, když při nehodě přišel o svou ženu a nenarozenou dceru. Aby všemu unikl, odchází do Grónska a ve městě Nuuk začíná psát pro místní noviny. Brzy ho vyšlou, aby napsal reportáž o neobvyklém objevu: pod ledovým příkrovem je objevena mumie skandinávského Vikinga. Vypadá to, že jde o celosvětovou senzaci - ovšem pouze do chvíle, kdy mumie zmizí a její strážce je dosti ohavným způsobem zabit.

Tudor, C.,J.: Jáma
Kříďák, drásavý a děsivý psychothriller C. J. Tudor, se stal nejúspěšnější knižní prvotinou roku 2018. Nyní je tu Jáma, příběh, v němž autorka co do hrůznosti a napětí ještě přitvrdila.

Vondruška, Vlastimil: Letopisy královské komory
Další ze série oblíbených historických detektivek.

BELETRIE PRO DĚTI

Adamec, Radek: Dušička a dušinka
Veselé a milé příběhy dvou hašteřivých a všetečných duchů, kteří se rozhodli strašit lidi. Jenže tak trochu pozapomněli, že strašení není věc jednoduchá.

Dahl, Roald: Zdivočelé pohádky
Pozor, oficiální hlášení! Pohádky se zbláznily... Šest oblíbených pohádek - takt trochu jinak! Co by ale člověk mohl čekat od známého spisovatele RoaldaDahla, než pořádnou dávku humoru a překvapení.

Dvořáková, Petra: Vrány
Krátký syrový příběh o dospívající dívce.

Fučíkova, Renáta: Jan Ámos Komenský Comenius
Kniha velkého formátu a velkolepých ilustrací včetně dobových map představuje největšího ducha, jakého Čechy daly Evropě a světu - jeho život i dílo, to všechno velmi přístupnou a srozumitelnou formou.

Hunter, Erin: Kočičí válečníci
Čtyři klany divokých koček si odedávna dělí území lesa podle zákonů, které stanovili kdysi dávno jejich předkové-válečníci. Kočkám Hromového klanu však nyní hrozí nebezpečí, protože bojovníci ze Stínového klanu jsou den ode dne silnější...

Miler, Zdeněk: Krtek a jeho svět
Ucelená "učebnice" pro nejmenší děti, založená na řadě desíti poznávacích leporel Krtek a jeho svět. S pomocí veselých obrázků Zdeňka Milera a vtipných veršů Jiřího Žáčka a Miloše Kratochvíla se děti zábavnou formou naučí rozeznávat geometrické tvary, protiklady, základní barvy, číslovky od 1 do 10, poznají mnoho zvířátek a naučí se i základním pravidlům slušného chování.

NAUČNÁ LITERATURA

Cubeca, Karel: Kdo jsme
Odkud se vzal svět a život? Jaký je vztah mezi lidským vědomím a bytím, prostorem a časem? Přesahuje globální inteligence chápání našeho smrtelného mozku? Kde se skrývá věčnost a jak souvisí s relativitou času? V knize plné ohromujících tvrzení a argumentů autor uvádí čtenáře do tajemství existence, dotýkajícího se samé hranice lidské představivosti.

Čornej, Petr: Jan Žižka
Velká Žižkova biografie z dílny respektovaného znalce husitské doby představuje táborského hejtmana v netradičním světle.

Liberman, Jacob: Dobrý zrak bez brýlí
Kniha Dobrý zrak bez brýlí se věnuje poruchám a nápravě naší schopnosti vidět úplně odlišným způsobem, než na jaký jsme zvyklí.

Peterson, Jordan B.: 12 pravidel pro život
Co by měl znát každý člověk v moderním světě? ptá se renomovaný psycholog Jordan B. Peterson a jeho odpověď na tuto nesnadnou otázku v sobě jedinečně propojuje odvěké pravdy a ohromující objevy nejsoučasnějšího vědeckého výzkumu.

Valkounová, Tereza: Nejlepší hry z lesních školek
Kniha pro rodiče, průvodce a učitele předškolních dětí přináší výběr her, které se osvědčily v lesních školkách.

Nové knihy
Listopad 2019

PRO NEJMENŠÍ ČTENÁŘE
Růžička Oldřich: Atlas lidského těla pro děti

Stará Ester: Chrochtík a Kvíkalka na cestě za blýskavým prasátkem
Nadčasová a srozumitelná pohádka s poselstvím, ve které nechybí humor, napětí ani láska.

PRO DĚTI A MLÁDEŽ
Brown Peter: Robot v divočině
Z nákladní lodi, která se během hurikánu potopila uprostřed oceánu, připluje k ostrovu obývanému zvířaty bedna. Zvířata bedýnku najdou a zjistí, že je v ní robotka Roz, nechtěně ji zapnou a ona se musí naučit, jak na neznámém ostrově přežít, spřátelit se se zvířaty, která ji zpočátku považují za "nestvůru", a překonávat velká nebezpečí.

Foglar Jaroslav: Rychlé šípy
Kompletní komiksové vydání obsahuje všechny příběhy, které milovali už vaši tátové a dědečkové.

Hagerup Klaus: Dívka, která chtěla zachránit knížky
Anna má skoro deset let a ze všeho nejvíc ráda čte. Miluje čtení tolik, že jedním z jejích nejlepších přátel je knihovnice paní Monsenová, i když jí je už skoro padesát let! Jednoho dne paní Monsenová řekne Anně, co se stane s knihami, které si nechce nikdo půjčit.

Hlavinková Lucie: Sesterstvo a kouzelná kočka Fabiola
Spolužačky Báru, Míšu a Elu, která se do města zrovna přistěhovala, dá jednoho dne dohromady Fabiola, kočka jejich osamělé sousedky, paní Ládvíkové. A to z jednoho prostého důvodu: chce, aby jí holky pomohly vyřešit dávnou záhadu, která paní Ládvíkovou už dlouho trápí.

Mourlevat Jean-Claude: Řeka, která teče pozpátku
Románový příběh dvou osamělých dětí.

Paolini Christopher: Poutník, čarodějnice a červen
Poutník a prokleté dítě. Kouzla a magie. A samozřejmě draci... Vítejte zpátky ve světě Alagaësie.

Pearce Philippa: Tomova půlnoční zahrada
Tom má trávit léto u tety a strýčka, a tak se smiřuje s tím, že ho čekají týdny plné nudy. V noci pak nemůže spát a poslouchá, jak dole v hale odbíjejí staré pendlovky. Jedenáct... Dvanáct... Třináct... Třináct! Tom vyrazí po schodech dolů, otevře dveře od zadního vchodu a objeví nádhernou zahradu...

Sands Kevin: Alchymistova šifra - Volání přízraku
Čtvrtý díl série plné magie, záhad a šifer.

Smolíková Klára: Spolkla mě knihovna
Dobrodružná výprava do historie knih a knihoven od oblíbené autorky Kláry Smolíkové. Schválně, jaká nejpodivnější věc se ti s knihou stala? Tak třeba Davida a jeho kocoura spolkla knihovna. Jen si to představ: v klidu si chceš číst a najednou jsi uprostřed té nejbláznivější a nejdivočejší výpravy do knižní historie!

BELETRIE PRO DOSPĚLÉ
Aubray Camille: Vařila jsem pro Picassa
Román o umění, lásce a jídle v čarovné Provenci. Provence, jaro 1936: v přímořském městečku Juan-les-Pins panuje mimosezonní klid. Sedmnáctiletá Ondine, matčina pravá ruka, pracuje ve vyhlášené rodinné restauraci Café Paradis. Příjemným vytržením je pro ni nový zákazník z Paříže, slavný Pablo Picasso...

Jacobs Anne: Venkovské sídlo, Zlaté časy
Jacobs Anne: Venkovské sídlo, Bouřlivé časy
Když sedmdesátiletá Franziska krátce po pádu Berlínské zdi navštíví bývalé rodinné panství Dranitz ve východním Německu, kde vyrůstala, je rozhodnutá zůstat tady už natrvalo. V pohnutých časech 2. světové války musela její rodina venkovské sídlo na příkaz sovětské okupační správy opustit. Touha po domově však Franzisku nikdy neopustila. Společně s vnučkou Jenny se snaží vrátit starobylému venkovskému sídlu dřívější lesk.

Kosiński Jerzy: Nabarvené ptáče
"Autobiografický" román líčí osud malého židovského chlapce, který sám prožil druhou světovou válku na zaostalém venkově kdesi v prostoru východního Polska či Ukrajiny.

Rollins James: Zkouška ohněm
Sigma Force a horečné pátrání po odpovědích, které souvisejí s tajemstvími, jež sahají do minulosti ke španělské inkvizici.

Sharratt mary: Extáze
Životopisný román o Almě Mahler-Schindlerové. Oduševnělá múza, zdrženlivá dáma, anebo poživačná nymfomanka? Alma, kontroverzní postava přelomu 19. a 20. století, osudová žena, přítelkyně i milenka mnoha secesních umělců a manželka velikánů Gustava Mahlera, Waltera Gropia a Franze Werfela.

Smith Wilbur: Kobaltové nebe
Krátce po skončení války se Saffron Courtneyová angažuje v pátrání po spojeneckých vojácích, které během války zajali nacisté. V opuštěných koncentračních táborech objevuje horor holokaustu, ale nemá času nazbyt - studená válka mezi dvěma světy nastupuje rychle a Saffron ví, že musí najít milovaného Gerharda, než se hranice uzavřou navždy.

Večeřová Barbora: Můj rok s inženýrem
Prožijte rok v jedné "typické" české domácnosti, která se jistě neliší od milionů dalších. Prožijte jej pohledem ženy, manželky a matky, která se s laskavým humorem sobě vlastním zamýšlí nad nenadálými i "nadálými" rodinnými situacemi. Situacemi, které jsou tak důvěrně povědomé, že máte chuť vykřiknout: "Ano! To znám!"

DETEKTIVKY
Weaver Tim: Žena mého života
David Raker je zpět a spolu s ním i jeho dávno "zesnulá manželka".

NAUČNÁ LITERATURA
Dvořáková Radka: Reflexní terapie jako samopomoc
Radka Dvořáková se jako terapeutka zabývá reflexní terapií více než deset let. Svou praxí a zkušenostmi si vypracovala vlastní specifický postup na uvolnění krční páteře. Úspěšně kombinuje reflexní terapii s bylinnou léčbou a snaží se zachovávat celostní přístup ke zdraví.

Leffler Ferdinand: Žijte ve své zahradě
Hledáte inspiraci pro svou novou zahradu, nebo chcete něco udělat s tou stávající? Anebo se chcete prostě jen zasnít a nechat se unášet krásou zahradních scenerií? Tato velkoryse vypravená publikace přináší svěží a veskrze současný pohled na zahradu jako na přátelské místo, kde se vám bude dobře žít.

Urbiš Alois Andrew: Žít feng šuej v našich podmínkách
Feng-šuej čerpá z tisíciletých tradic a zkušeností čínských učenců. Klade důraz na prostředí, uspořádání interiéru, napomáhá odstraňovat škodlivé jevy, nepříznivě působící na zdraví a harmonii života. Všem, kdo se o feng-šuej zajímají, nabízí autor snadno využitelné rady a postupy, jak pozitivního cíle dosáhnout.

Vašíček Arnošt: České tajemno
Česko je zemí záhadám zaslíbenou. Přímo na dosah ruky se skrývají četná tajemství, nejen s ryze domácím původem. Některá z nich se dotýkají největších mysterií naší planety.

POVINNÁ ČETBA PRO STUDENTY
Dyk Viktor: Krysař
Hemingway Ernest: Stařec a moře
Hrabal Bohumil: Ostře sledované vlaky
Mácha Karel Hynek: Máj
Mrštík Alois: Maryša
Moliere: Lakomec
Orwell George: Farma zvířat
Steinbeck John: O myších a lidech


Nové knihy
Září 2019

Kniha o nás pro vás
Hečková Michaela a Chabera Matěj: 20000 O MÍSTECH A LIDECH
Kniha 20000 je literárně-vizuální dokument o nové architektuře v českých regionech. Publikace představuje portréty 20 míst ve 20 městech a obcích České republiky, které svým počtem obyvatel nepřesahují 20000, za nimiž stojí 20 předních architektonických studií mnohdy v autorské dvojici se zadavatelem, vedením obce. Kniha 20 000 čtenářům nabízí přímo architektonické realizace a příběhy úzce spjaté s daným místem geograficky i společensky. A nejlepší na knize je, že na straně 188 se píše o naši návsi i žirafím domečku... 

PRO DĚTI

Guterson, Ben: Hotel Winterhouse
Osiřelá Elizabeth žije s tetou a strýcem, kteří ji jednoho dne pošlou do hotelu Winterhouse. Brzy po příjezdu Alžběta zjistí, že je hotel zahalen tajemstvím i kouzly.

Urbánková, Dagmar: Jmenuji se Emanuel Fajahyla
Emanuel Fajahyla je trochu osamělý spisovatel, má rád svou maminku a občas si představuje, jaké by to bylo, kdyby s ním bydlela jeho vyvolená. Ale ouha, místo dívky jeho snů se u něj zabydlel medvěd. Eman s ním zažívá různé legrační historky a medvěd Emanův život doslova převrátí naruby.


PRO DOSPĚLÉ
Alexijevič, Světlana Alexandrovna: Modlitba za Černobyl - kronika budoucnosti
Kniha laureátky Nobelovy ceny Světlany Alexijevičové je sestavena z rozhovorů s lidmi z černobylské oblasti, jejichž život neštěstí zásadně ovlivnilo, s vdovami po hasičích, kteří byli jako první bez jakékoliv ochrany posláni hasit hořící elektrárnu, s mobilizovanými vojáky nasazenými v obrovském měřítku, často nesmyslně, na likvidaci následků katastrofy, s vysídlenými rolníky, vědci, kteří měli zakázáno informovat obyvatelstvo, stranickými pracovníky, kteří zbytečně a marně čekali na pokyny shora. Můžeme ji číst jako varování před technologickou apokalypsou, ale i jako obžalobu komunistického režimu, jehož vinou byla černobylská elektrárna postavena fušersky a s nedostatečnou precizností a který v okamžiku, kdy bylo potřeba rázně jednat, lhal vlastním lidem, rozsah celého neštěstí zastíral.

Erskine, Barbara: Strom duchů
Erskinová v plné parádě, tentokrát s využitím rodinné historie. Ruth se po mnoha letech vrací do Edinburghu. Jeden z důvodů je smrt jejího otce. Čeká ji nelehký úkol: vyklidit po něm dům. Brzy objevuje diář a dopisy, psané jejím předkem - Thomasem Erskinem. Thomas se vždycky snažil jít vlastní cestou...

Gabaldon, Diana: Ledový dech
6. díl série Cizinka

Graham, Winston: Poldark - Čtyři labutě
6. díl série Poldark

Jandová, Lucie a Kaplanová, Dana: Temné matky a jejich dcery
Dva roky autorky sbíraly příběhy žen, které mají napjatý vztah s mámou. Takových žen je mnoho. V dětství toužily po lásce, pochopení, něze. Marně.
Se svým zraněním bojují celý život a stydí se o něm mluvit. Trápí se i v dospělosti, ačkoli jsou často krásné, úspěšné a samy už přivedly na svět další generaci.

Joyce, Rachel: Obchodník s hudbou
Hezký příběh s romantickou zápletkou protkaný řadou nevšedních informací
ze světa hudby.

Moravcová, Petra: Zet, zet, zet
Rodinný příběh ze zapomenutého kraje kdesi na Valašsku, kde se děly věci a události takřka neuvěřitelné. V kombinaci se životem jedné holky na maloměstě, v časech, kdy se lampiony nosily jen do průvodu, povinně vyvěšovaly vlaječky do májových oken a nasazovaly se plynové masky při cvičení CO, aby po výbuchu atomové pumy vůbec někdo zůstal na světě. Zvlášť pionýři, aby vydrželi. S humorem a nadsázkou líčí autorka podivuhodné zážitky nejen své osoby, ale dalších příslušníků početné valašské rodiny.

Mlynářová, Marcela: Kdo neharaší, není chlap
Nová kniha oblíbené autorky opět s patřičnou nadsázkou popisuje zážitky
z cestování nejen po koutech naší země.

Riley, Lucinda: Sestra ve stínu
3. díl série Sedm sester
Na luxusní sídlo Atlantida na soukromém poloostrově ženevského jezera se sjíždí z různých koutů světa šest mladých žen, které přivedla domů smutná událost: smrt jejich adoptivního otce. Každá ze sester dostává jako dědictví i dopis s údaji, podle nichž může najít svou biologickou rodinu. Také Star zanechal otec dopis se stopami vedoucími k její rodině.

Roberts, Nora: Povolené ztráty
Onen osudný večer byla pro Simone návštěva kina s kamarádkou lékem na zlomené srdce. Pro Reeda jen další přivýdělek na brigádě. V tom zazněly výstřely. Na zemi zůstaly ležet desítky nevinných lidí. Časem začne Simone
s Reedem spojovat více než jen krutý okamžik, který přežili.

Weir, Alison: Jana Seymourová - Laskavá královna
3. kniha série Šest tudorovských královen 
Pouhých jedenáct dnů po popravě Anny Boleynové obléká Jana Seymourová svatební šat, aby se stala třetí ženou Jindřicha VIII. 

DETEKTIVKY

Bryndza, Robert: Smrtící tajnosti
Jednoho mrazivého rána nalezne po probuzení matka svou dceru v kaluži krve
a zmrzlou na malé předzahrádce. Kdo mohl provést takovou věc - zavraždit oběť na prahu jejího vlastního domu, ještě k tomu na Štědrý večer? Po posledním, velmi bolestném případu se Erika Fosterová cítí zranitelná, ale nakonec se rozhodne, že se ujme i tohoto vyšetřování.

Klevisová, Michaela: Sněžný měsíc
Nová detektivka Michaely Klevisové zavádí čtenáře do idylické krajiny Beskyd, kde na horách ještě žijí lidé podobně prostě a v souladu s přírodou jako generace jejich předků. I sem ale vstoupil byznys, který staré roubenky mění na hotely
a penziony a vše živé v lesích na lovnou zvěř.

Marsons, Angela: Zlámané kosti
Zavražděná prostitutka a opuštěné dítě - dva nálezy během jedné zimní noci odstartují další zneklidňující vyšetřování detektiva inspektorky Kim Stoneové.

Sveistrup, Soren: Kaštánek
Podmanivý thriller od dánského autora. Jen pro silné nervy.

Weaver, Tim: Muž bez minulosti
Když se k médiím donese zpráva o zbitém mladém muži, který si nepamatuje, kdo je ani odkud pochází, rychle mu dají přezdívku "Muž bez minulosti". O deset měsíců později je Richard Kite - pokud se tak vůbec jmenuje - stejně bezradný jako na začátku. Jeho poslední nadějí poslední nadějí je soukromý vyšetřovatel David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách.

Vondruška, Vlastimil: Dračí náhrdelník
V průběhu okázalé slavnosti, kterou na svém hradě uspořádá Jaroslav ze Šternberka, zmizí jeho krásná neteř Elška, manželka veverského purkrabího Drslava. Vyšetřování se ujme Oldřich z Chlumu.

Vondruška, Vlastimil: Podivná svatba na Lichnici
Při ústupu českého vojska z Bavorska se dostane v Mühldorfu zádní voj do obležení. V něm bojuje i Oldřich z Chlumu...

Červnové novinky

PRO NEJMENŠÍ ČTENÁŘE

Dahl, Arne: Sedm mínus jedna
Když objeví krvavé skvrny ve sklepení, je si kriminální komisař Sam Berger jistý: neobjasněné zmizení mladé ženy má spojitost s předchozími případy ztracených žen. Ale neví, kde začít. Navíc je jediný, kdo má tušení, že na vině je sériový vrah...

Jeffers, Oliver: Tady jsme doma
Nádherná autorská knížka, kterou napsal autor během prvních dvou měsíců života svého syna, když ,,přemýšlel, co by tak měl do začátku vědět...."

Meredith, Susan: Proč se má starat o naši planetu?
Kniha je psaná velice pěkně a srozumitelně. Složité pojmy jsou v knížce vysvětleny a doplněny ilustracemi. Najdete zde nejen shrnutí největší problémů naší planety, ale i praktické rady, jak jako jednotlivec planetě pomoci. Rady a tipy jsou tak jednoduché, že je zvládne i dítě na základní škole.

Schaapman, Karina: Dům myšek
Na této knize budete moci oči nechat. Je tak překrásně zpracovaná, že si ji budete stále prohlížet. Fotografie ukazují dokonale udělaný svět malých myšek, který vypadá jako domeček pro panenky plný nábytku a všech rekvizit. A v něm se odehrávají příběhy o dvou myškách Samovi a Julii, kteří v domě bydlí. Jsou to skvělí kamarádi, kteří se všude doprovází.

PROMLADÉ ČTENÁŘE

Matharu, Taran: Učedník a válečný mág
Matharu, Taran: Učedník - Zjevení démona
Pokračování ságy Učedník.

Sands, Kevin: Alchymistova šifra
Sands, Kevin: Alchymistova šifra - Znamení moru
Sands, Kevin: Alchymistova šifra - Tajemná kletba
Romány pro mládež, ale i dospělý si přijde na své. Příběh se odehrává v historickém Londýně, kde se sirotek jménem Christopher stává učedníkem mistra lékárníka. Jeho život tak nabere úplně jiný - nový a vzrušující směr, ale pouze do té doby, než je jeho mistr zákeřně zavražděn...

Walliams, David: Ďábelská zubařka
Nový příběh dnes již etablovaného autora dětských knih čtenáře opět dojme i pobaví. Ale pozor: Tentokrát se budete BÁT!

Walliams, David: Malý miliardář
Joe je boháč, přesně řečeno nejbohatší dvanáctiletý kluk v celé Británii. Má všechno, nač si vzpomene: vůz formule 1, kino, pět set párů sportovních bot, orangutana jako sluhu. A přece mu něco důležitého chybí: kamarád... Poprosí proto tátu, aby směl chodit (světe, div se!) do docela obyčejné školy, inkognito! Tím rozpoutá sérii bláznivých situací a neuvěřitelných trapasů, na jejímž konci Joe zjišťuje, že peníze a bohatství ke štěstí nestačí.

Walliams, David: Pan Smraďoch
Další humorný příběh pro mladé čtenáře od autora knihy Babička drsňačka. Kouzelně neuctivý a zároveň dojemný příběh vypráví o tajemstvích, přátelství i docela obyčejném životě.

Walliams, David: Příšerná teta
V roztomile ztřeštěném, potrhle humorném a přitom dojemném příběhu napsaném dnes již veleslavným Davidem Walliamsem vystupují opět velmi svérázné postavy, počínaje tlustou tetou Albertou a jejím domácím mazlíčkem sovou a kominickým duchem a bývalým sluhou gibonem konče.

PRO DOSPĚLÉ ČTENÁŘE

Borská, Ilona: Poutník pod hvězdami
Autorka popisuje životní příběh Josefa Čapka.
Kniha představuje doplněné a částečně přepracované vydání knihy Příběh staršího bratra.

Haran, Elizabeth: Údolí naděje
Matyldiny sny o rodinném štěstí vezmou za své, když na zásnubní hostině ztropí její opilý otec nečekaný skandál. Dosud vážená rodina je najednou přetřásána na veřejnosti a zostuzená dívka prchne z města do tichého vnitrozemí. V zapadlé vesnici nepotká nikoho, komu by se mohla vyplakat na rameni, proto svou bolest svěří papíru. Vůbec netuší, do jaké pasti se dostane, když se z knihy stane bestseller.

Kolaříková, Hana: Na konci světa
Novela české spisovatelky zachycuje zdánlivě prostý příběh ženy, která na začátku jednoho nevyzpytatelného léta přichází žít do pohraničních hor. Není jasné, co nechává za sebou, ani co ji přivedlo sem. Aurora má kolem sebe energii, které k sobě přitahuje všechny obyvatele letargické vesnice; mladou hospodskou Lindu i osaměle žijícího Martina. Tady nikdo šrámy na duši neléčí, bolest se zahání prací, rutinou, pitím. Ale neuchopitelná žena z města jako by se těch starých ran uměla dotýkat, otvírat je. Bude to k dobrému, nebo ke zlému? Příběh se zvláštní, evokativní atmosférou a bohatým jazykem se čte hladce, ale zanořuje se hluboko jako ty nejskrytější lidské tužby.

Lackberg, Camilla: Zlatá klec
Napínavý román Zlatá klec se odehrává ve Stockholmu a točí se kolem Faye, ženy připravené udělat cokoli, aby dosáhla toho, po čem nejvíc touží: pomsty.

Mornštajnová, Alena: Tiché roky
Nový román Aleny Mornštajnové je odlišný od předchozích. Nejedná se o velké historické téma, nýbrž o intimní rodinné drama, kde hlavní roli nehrají velké dějiny, ale náhody a lidské charaktery. Stejně jako u románu Hana však jde o silný, strhujícím způsobem vyprávěný příběh, který si čtenáře podmaní od první do poslední stránky.

Poncarová, Jana: Podbrdské ženy
Příběh o nelehkých lidských osudech v podhůří Brd na pozadí událostí minulého století. Emílie zažije bolesti války i nástup komunismu - ale možná ještě horší jsou pro ni samota a odcizení, které pociťuje v manželském životě. Také její dcera Jana se cítí zavržená, rodičovské lásky zažila málo a sama ji neumí předat dál. Dokáže poslední z podbrdských žen Johanka zlomit rodinnou kletbu a zbavit se tíže samoty?

PRO MILOVNÍKY NAPĚTÍ

Bjork, Samuel: Clona
V horském jezeře je nalezena zavražděná baletka... Detektiv Holger Munch proto k případu přizve zkušenou vyšetřovatelku Miu Krügerovou. Společně musí zastavit vyšinutého vraha dřív, než si vyhlédne další oběť.

Dahl, Arne: Sedm mínus jedna
Když objeví krvavé skvrny ve sklepení, je si kriminální komisař Sam Berger jistý: neobjasněné zmizení mladé ženy má spojitost s předchozími případy ztracených žen. Ale neví, kde začít. Navíc je jediný, kdo má tušení, že na vině je sériový vrah...

Marsons, Angela: Pohřbená pravda
Nález starých kosterních ostatků na pomezí dvou policejních okrsků postaví inspektorku Kim Stoneovou nejen před nový případ, ale také před neobvyklou výzvu - spolupracovat s bývalým parťákem, s nímž se nerozešla právě v dobrém.

Vondruška, Vlastimil: Duch znojemských katakomb
Historická detektivka. Další zábavné vyšetřování královského prokurátora a jeho pomocníků. Tentokrát se mrtvoly vrší ve Znojmě, po místních hradbách se potuluje duch zmizelého rytíře, město je prošpikované tajnými chodbami, krásných šenkýřek je hned několik a do vyšetřovatelské party se přidává Divišův bratranec Diviš.

Vondruška, Vlastimil: Prokletí brněnských řeholníků
Historická detektivka. Jedním z osobních nepřátel Oldřicha z Chlumu byl olomoucký biskup Bruno ze Schauenburku. Proto správce Bezdězu nesmírně překvapí, když biskup požádá krále Přemysla II. Otakara, aby Oldřicha poslal vyšetřovat do Brna. A ještě záhadnější je údajný důvod jeho cesty - krádež v klášteře tamních minoritů.

Vondruška, Vlastimil: Smrt ve Vratislavi
Historická detektivka. Vyslanec českého krále jedná ve Slezsku, ale zmizí a nikdo netuší, co se mohlo stát. Protože jde o ožehavou diplomatickou misi, je třeba postupovat taktně. Král Přemysl II. Otakar samozřejmě nechce nechat pátrání jen na vratislavských úřadech, proto posílá do Slezska v přestrojení svého věrného služebníka Oldřicha z Chlumu a jeho pomocníky panoše Otu a velitele Diviše.

NAUČNÁ LITERATURA

Roberts, Monty: Můj život s koňmi
Monty Roberts ve světě proslul jako "muž, který naslouchá koním". Tato kniha je oslavou jeho nejoblíbenějších koní, které vybral z desetitisíců zvířat, s nimiž v uplynulých šedesáti letech pracoval. 

Dubnové novinky

PRO MALÉ ČTENÁŘE

5 nových leporel pro nejmenší čtenáře
Berner, Rotraut, Susanne: Léto, Podzim, Zima, Noc a Stavba
Jednoduchou řečí obrázků vypráví renomovaná autorka a ilustrátorka dětských knih Rotraut Susanne Bernerová příběhy všedního dne, obratně a vtipně splétá dohromady drobné epizody. Malý čtenář může v knížce hledat postavičky a zvířátka a sledovat, co dělají od první do poslední stránky.

Booth, Anne: Kouzelné ptačí království
V nádherném světě plném úchvatných ptáků a jejich přítelkyň víl čeká na malou holčičku velká mluvící straka a vílí princezna Vrbička.

Dahl, Roald: Velikanánský krokodýl
V největší a nejkalnější řece Afriky si hoví velikananánský krokodýl. A protože ho trápí ukrutný hlad a moc dobře ví, že největší lahůdkou je tlusťoučký, šťavnaťoučký malý dítě - ty jsou ňam, ňam, ňam! -, vydá se na zdánlivě nevinnou procházku. Jeho tajné plány a chytroučké triky ale naráží na odbojné strážce...

Dao, Linh: Co má klokan ve vaku, aneb Jak zvířata vychovávají svá mláďata
Jak to ale chodí ve světě zvířat? Jsou zvířata také starostliví rodiče? Divili byste se, jak je rodičovství ve zvířecí říši rozmanité.

Papoušková, Eva: Kosprd a telecí
Malý Kosprd, hrdina naší knížky, miluje tatínkovu dílnu a moc rád tátovi pomáhá při výrobě vzducholodi, ale jednoho dne se rodiče rozhodnou, že jejich syn musí začít chodit do školky. Toto rozhodnutí se mu nelíbí, a velmi hlasitě protestuje - při příchodu do školky. Téměř každý rodič, který vedl poprvé své dítko do školky, ví, o čem je řeč.

Peroutková, Ivana: Ukradený prsten, Ukradené štěně
Dvě knihy napínavých příběhů. Frantík Lebeda je osmiletý kluk, který chodí do třetí třídy. Už jednou vyřešil detektivní záhadu a osud mu cesty připraví další případ, který se klučina pokusí rozluštit.

Solomons, David: Moje tělocvikářka je vládkyní mimozemšťanů
Zack a Lara mají superschopnosti. Luke má nové boty a pořádný vztek. Je mu jasné, že na zeměkouli se chystají zaútočit mimozemšťané, přestrojení za učitelky tělocviku. Ale poslouchá ho někdo? Ne. Vypadá to, že svět bude muset zachránit sám. Jen co najde tenisky...

Šrut, Pavel: Lichožrouti navždy, Lichožrouti se vracejí
Další příběhy pitvorného nárůdků lupičů a žroutů ponožek.

PRO MILOVNÍKY NAPĚTÍ

Barker, J. D.: Čtvrtá opice
Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu. Detektiv Sam Porter ho pronásleduje dlouhých pět let a po celou tu dobu od něj dostává balíčky s děsivým obsahem... Opravdu skvělá detektivka!

Bryndza, Robert: Chladnokrevně
Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová řeší další vraždy. Velký kufr, který vyplavila Temže a uvnitř nečeká příjemné překvapení...

Dán, Dominik: Nestydaté neviňátko
Dvojice detektivů z oddělení vražd Richard Krauz a Josef Fischer zvaný Chosé vyšetřují nový případ: bestiální vraždu studentky architektury...

BELETRIE

Op De Beeck, Griet: Pojď sem, ať ti můžu dát pusu
Mona jako dítě, jako čtyřiadvacetiletá dívka a jako pětatřicetiletá žena. Román o dítěti, ale také o rodičovství. O zlomených lidech a o tom, jak neúmyslně ubližují ostatním. O tom, kde končí odpovědnost a začíná vina. O tajemstvích a samotě. O nemoci a mlčení. O tom, jak je nebezpečné být silný. O zapomínání a neschopnosti zapomenout. O odvaze zachránit sama sebe. A samozřejmě také i o lásce.

Šiklová, Jiřina: Dopisy vnučce
Dopisy jsou sice adresovány mladým lidem, ale jsou určeny i lidem starým, tedy "babičkám". Cílevědomě ukazují na kontinuitu generací a snaží se vytvářet mezi nimi porozumění: aby mladí trochu chápali, jak uvažuje stará generace, a naopak, aby si staří uvědomovali, co se asi děje v mladých.

Šiklová, Jiřina: Vyhoštěná smrt
Kniha formou fiktivních rozhovorů, vyprávění i teoretických výkladů přibližuje smrt jako základní životní fakt, který k vlastní škodě vytěsňujeme ze svého myšlení a řeči - a s nimi často i umírajícího člověka.

NAUČNÁ LITERATURA

Dierschke, Volker: Ptáci
Nový typ průvodce přírodou. Více než 440 ptačích druhů z celé Evropy.

Grimmichová, Alena, Isabella: Šperky nejen z korálků
Pokud se rády zdobíte vlastnoručně vyrobenými šperky, ale chtěli byste si vyzkoušet jejich tvorbu i z jiných materiálů, než jsou jen klasické korálky, je tato pestrobarevná výtvarná kniha určena právě pro vás.

Halík, Tomáš: To že byl život?
V autobiografické knize Tomáše Halíka sledujeme autorovo dětství, atmosféru rodinného zázemí a jeho vysokoškolská studia na pražské filozofické fakultě v době pražského jara. Po této zdánlivě příznivé době přichází ostrý zlom, když se autorovy životní osudy svazují s prostředím "podzemní církve" i bytových seminářů. Obojí ilustruje dobu "normalizace", nejen její sdílenou konspirační schizofrenii, ale i ústrky, kterým bylo prostředí disentu vystaveno ze strany režimu.

Chopra, Deepak: Radikální krása
Revoluční nový způsob, který vám pomůže uvědomit si skutečnou krásu, jež je vaším právem od narození.

Kricskovics, Zsuzsanna: Oblíbená origami - zvířata
Návody na 13 modelů origami zvířat.

Zikmund, Miroslav: Sloni žijí do sta let
Cestopis o návratech nejen na Srí Lanku vychází ke 100. narozeninám Miroslava Zikmunda. Sloní žijí do sta let je kniha o návratech a náhodách, zrání a stárnutí, cestopis prostorem a časem.

Nové knihy 2019

nové knihy v knihovně pro malé i velké čtenáře

PRO DĚTI

Rundel Katharine: Dál do džungle
Chcete vědět, jací byli panter Baghíra, medvěd Balú, hád Ká, tygr Šér Chán či Mauglího vlčí rodiče jako mláďata? Jaká dobrodružství zažili, než se z nich stali hrdinové důvěrně známého Kiplingova příběhu? Oceňovaná autorka Katherine Rundellová se nechala inspirovat světovou klasikou a vytvořila šest strhujících příběhů, které vás zavedou dál do džungle!

Saterenová Shelly Swanson: Dobrodružství v psím hotelu
Dobrodružství dvou dětí - dvojčat Alfa a Alfredy, které pomáhají rodičům v psím hotelu - právě začíná.

Rožnovská Lenka: Já, štěně
Moc hezká knížka psaná z psího pohledu. Kapitoly jsou krátké, a tak u čtení vydrží i malé děti. V knížce jsou pěkné ilustrace.

Hurtíková Vlasta: Kocourek Matýsek
Poutavý příběh kocourka, kterému se do chaloupky vloupá strašlivý medvěd a tak se vydá do světa hledat odvážného hrdinu, který by mu pomohl medvěda vyhnat. Kniha je psána formou piktogramů/symbolů. Je určena dětem, které mají potíže s porozuměním psaného a mluveného slova.

Lee Andy: Neotvírej tuhle knihu
Je to originální a mimořádně zábavná kniha pro menší i větší děti. Máte dostatek odvahy na to knihu otevřít?

Krolupperová Daniela: Polární pohádka
Milá, jednoduchá pohádka o sněhové vločce pro malé čtenáře s poučením, že přátelství, rodina a pomoc jsou v životě důležité hodnoty.

Barochová Věra: Škola, základ malérů

Jáchym je prostě průšvihář. Anebo je to fajn kluk, který hraje fair play a zná cenu přátelství? Záleží na tom, kdo se na něj dívá...

Sekanibnová Štěpánka: Velká kniha sněhu a ledu
Co je sníh a kde se vlastně bere? Kolik sněhů máme a jak se tvoří křehké vločky? Je sníh kamarád a nebo nepřítel? Chce se ti na polární výpravu a nebo z bezpečí domova pozorovat lavinu?

Peyo: Gargamel a Šmoulové
Zloduch Gargamel chystá na šmouly další ze svých léček, ale lov se mu vždycky trochu zvrtne.

PRO DOSPĚLÉ

Boček Jaroslav: Poslední aristokratka a další tři díly...
Aristokratka ve varu, Aristokratka na koni, Aristokratka a vlna zločinu na zámku Kostka
František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku "zdědí" hraběcí rodina i personál... knihy, které pobaví.

Boček Jaroslav: Čas korunního prince
Románová freska z 2. poloviny 16. století zachycuje na pozadí soudobých událostí mládí Rudolfa II. od chvíle, kdy se vrací ze Španělska, až po jeho nástup na trůn.

Gabaldon Diana: Hořící kříž
Claire - manželka, matka a sestra - je stále Cizinkou, putující časem, a jejím jediným záchytným bodem je láska k milovanému Jamiemu. Její znalost budoucnosti už Jamiemu několikrát pomohla, ale uvrhla ho i do mnoha nebezpečí. A revoluce se blíží... Shoří jejich životy jako papír, nebo budou dál plát jak velký oheň?

Hosseini Khaled
Krátká, ale obsahově silná kniha s nádhernými ilustracemi je reakcí na současnou uprchlickou krizi - téma o kterém je se těžko mluví.

Lawrenson Deborah: Lucerna v temnotě
Moderní gotický román o lásce, tajemství a vraždě je svěžím počteníčkem, které vás přenese do malebné Provence.

Mawer Simon: Pražské jaro
Simon Mawer, autor Skleněného pokoje, bestselleru deníku New York Times, se vrací do Československa. Tentokrát během bouřlivých šedesátých let a s napínavým příběhem o sexu, politice a zradě.

Quinn Kate: Alicina síť
Příběh dvou žen, každé jiné a přes to obě bojovnice, které svedla dohromady touha po vědění, ospravedlnění a pomsta. Alicina síť je opravdu příběh spletený z mnoha sítí, zápletek, situací. Nechybí napětí, emoce, strach, sex, láska a romantika, vražda....

Sobotka Richard: Bohyně a božci v Beskydech
Přírodní léčba byla odpradávna součástí lidské existence. Když nepomohly léčivé byliny, přišla na řadu magie božců, bohyň, kouzelníků a čarodějů se zaříkáváním, s okuřováním, prapodivnými lektvary a nesrozumitelným mumláním modliteb, proseb i zaklínáním.

Vondruška Vlastimil: Husitská epopej VII. - Za časů Vladislava Jagelonského
Poslední díl ságy představuje léta, kdy se českým králem stal Vladislav Jagellonský, jemuž se postupně podařilo otupit ostří nepřátelské zahraniční politiky, zvláště té papežovy. Nakonec byl z Čech sejmut cejch kacířství, neboť po desetiletích bojů byl utrakvismus uznán všemi církevními autoritami. Husitská epopej tak dospěla ke svému závěru.

NAUČNÉ

Toman Ivo: Kurvítka v hlavě - Proč i chytří lidé jednají hloupě
Říká se, že výrobci dávají do přístrojů něco, co způsobí, že se ty přístroje po čase pokazí. Ideálně hned po záruce. Lidově těmto sabotérům říkáme kurvítko. Něco podobného máme i ve svém myšlení, proto se často chováme dost hloupě.
Náš mozek si z několika informací okamžitě domyslí zbytek. Jenže tyto myšlenkové zkratky se občas "nestrefí". Pak najdeme smysl tam, kde není. A z jasných faktů vytvoříme naprosto špatné závěry.

Žejdlová Klára: Postavičky z korálků
Žejdlová Klára: Květiny a stromečky z korálků
Vytvořte si originální pohádkové postavičky, krásné šperky a dekorace z korálků. 

Nové knihy pro nejmenší čtenáře (leporela Podívej se do vesmíru, Vše o letadlech, Vše o hasičích), pro děti (Prašina), pro milovníky románů i napětí (Panský dům a jeho dědictví, Bláto, pot a slzy) a naučné knihy (Líný rodič, Tvořit se dá ze všeho).

Dicker, Joël: Kniha o Baltimorských
Autor je skvělý vypravěč rodinné ságy. Rodinná sága vyprávěná pohledem mladého úspěšného spisovatele Marcuse Goldmana, který se vrací do dob a krajin svého dětství, aby se vyznal z obdivu a lásky k těm, kterým říká Baltimorští.

Shaffetová Mary Ann, Barrowsová Annie: Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů

Knižní novinky pro děti (Strašidýlko Stráša, Kouzelný prst...) romány (Kaktus, Běsa...), detektivky (Tajemné říční proudy, Pokrevní pouta...)

červenec 2018

19.07.2018

Velmi zajímavý pohled do života Amišů a současně strhující soudní drama naleznete v knize Prostá pravda od americké spisovatelky Jodi Picoultové. Po nálezu mrtvého novorozeněte padne obvinění na jeho matku,neprovdanou osmnáctiletou amišskou dívku. Její obhájkyně musížít po nějakou dobu v komunitě Amišů, aby lépe pochopilajejich mentalitu, obyčeje a...

květen 2018

10.05.2018

Čtvrté pokračování série Cizinka americké spisovatelky Diany Gabaldonové má název Bubny podzimu. Jimie a Clair se po strastiplné cestě ocitají v Americe. Život na plantáži je sice příjemný, ale brzy poznávají i odvrácenou tvář života v Americe. Jsou svědky krutého zacházení s černochy.

březen 2018

14.03.2018

Anglický spisovatel Conn Iggulden ve své nové sérii Válka růží popisuje úvodní léta tohoto krvavého konfliktu. Opírá se o důkladnou znalost historie, zároveň mistrně vystaví dramatický příběh, v němž dávné děje a postavy doslova ožívají před očima. Svým působivým stylem ...

prosinec 2017

11.01.2018

Britská spisovatelka Alison Weirová přichází s druhou knihou ze série románů o tudorovských královnách s názvem Anna Boleynová: Králová posedlost. V knize rozkrývá životní osudy odvážné a odhodlané ženy, která změnila běh dějin.

listopad 2017

19.11.2017

Velmi zdařilá prvotina Dity Táborské o křehkosti mezilidských vztahů a o touze po pochopení a lásce má název Malinka. Jde o svižně a vtipně vyprávěný příběh o hledání vztahu k dětem vlastním i nevlastním, o tom jak snadno mohou být naše dobré úmysly, láska a péče tím druhým vnímány jinak než zamýšlíme.

září 2017

20.09.2017

Krásný, barvitý příběh vyprávěný ve dvou časových linkách naleznete v knize australské spisovatelky Kate Mortonové Ztracený slib. Stará dáma Alice Edvanová, úspěšná spisovatelka detektivek, vede pečlivě uspořádaný život, dokud jí nezačne mladá policistka klást otázky ohledně minulosti své rodiny. Probudí k životu složitý propletenec tajemství, před...

Vytvořte si webové stránky zdarma!