SLUŽBY

DONÁŠKA KNIH
donáška objednaných knih přímo do domu.
Tato služba je bezplatná. Podmínkou je platný čtenářský průkaz a bydliště na Prostřední Bečvě. Donáška bude probíhat vždy 1x měsíčně na vámi uvedenou adresu. Množství knih
v jedné výpůjčce je omezeno na 5 kusů.

Pokud chcete službu využít, neváhejte nás kontaktovat:
tel.: 603 92 33 83
e-mail: marcela@knir.cz

E-KNIHY PRO DĚTI A JEJICH RODIČE
Pokud můžeme udělat radost rodičům i dětem, tak aplikace Booko je nyní mimořádně na měsíc zdarma - obsahuje více než 100 dětských knížek.
https://booko.cz/booko-je-mimoradne-na-mesic-zdarma

Jak na to?
Kód: DETY-LNKM-USJS-XLPB
1. Registrujte a přihlaste se na https://booko.cz/muj-ucet.
2. Pak zadejte kód do políčka "Aktivační kód:" a klikněte na "POUŽÍT KÓD".
3. Stáhněte aplikaci Booko na Google Play (pro zařízení s Androidem) nebo v AppStoru (pro zařízení Apple).
4. V aplikaci v tabletu nebo mobilu se přihlaste stejným účtem jako na webu.
Více informací případně na https://booko.cz/booko-je-mimoradne-na-mesic-zdarma

ČETBA K MATURITĚ DOSTUPNÁ
Milí studenti, překvapila vás zpráva o uzavření knihovny? Nestihnete do maturity všechnu povinnou četbu? Nezoufejte! Můžete si ji přečíst online a zdarma.
https://www.databazeknih.cz/eknihy-zdarma-ke-stazeni


ZPŘÍSTUPNĚNÍ DIGITÁLNÍCH ZDROJŮ KNIHOVEN
https://protiviru.knihovny.cz/ 

Ptáte se, co vám mohou knihovny nabídnout, když jsou zavřené? Fyzické knihy vám sice domů nepůjčíme, ale zpřístupňujeme množství elektronických zdrojů, které můžete zdarma
a legálně číst, sledovat nebo poslouchat online nebo na svých čtečkách a mobilních zařízeních. Tento portál vznikl jako rozcestník, který vám zjednoduší vyhledání těchto elektronických dokumentů. Pod hashtagem #Knihovnyprotiviru soustřeďujeme na sociálních sítích i další materiály, které mohou knihovny poskytnout, i když se do nich aktuálně nedostanete. Ty nejlepší najdete na tomto portálu.

NABÍZÍME TYTO SLUŽBY

VÝPŮJČKY KNIH A JINÝCH DOKUMENTŮ 
Primární funkcí a smyslem existence obecní knihovny je poskytování výpůjčních služeb. V naší knihovně Je k dispozici téměř 3 000 knih pro děti i dospělé čtenáře. Najdete zde beletrii i naučnou literaturu, odebíráme 2 tituly časopisů, nechybí ani zvukové dokumenty z výměnných cirkulačních souborů.

REZERVACE KNIH
Pokud nechcete čekat, až se vámi preferovaný titul objeví v regále (tzn. chcete-li mít jistotu, že jakmile se kniha vrátí bude "vaše"), máte možnost si knihu zarezervovat. Rezervace provádí knihovnice.

MEZIKNIHOVNÍ VÝPŮJČNÍ SLUŽBA
Pokud si čtenář bude chtít půjčit knihu, která není v knihovním fondu knihovny, je možno titul objednat z jiné knihovny - meziknihovní výpůjční služba (MVS). Objednání zajistí knihovnice. Termín dodání objednané knihy je různá, záleží na konkrétním titulu, výpůjční doba je 1 měsíc s možností prodloužení.

VÝMĚNNÉ CIRKULAČNÍ SOUBORY
V knihově je možnost vypůjčit si knihy ze tří výměnných souborů knih, které byly zakoupeny z prostředků Zlínského kraje a jsou majetkem Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně. Výměnné soubory zůstávají čtenářům k dispozici vždy na jeden rok.

PŮJČOVÁNÍ SPOLEČENSKÝCH DESKOVÝCH HER
Nově nabízíme půjčování společenských her.. Moderní deskové hry jsou populární volnočasovou aktivitou, která umožňuje příjemně strávit čas s rodinou a přáteli a zároveň rozvíjí myšlení. 

VEŘEJNÝ INTERNET ZDARMA
Máme k dispozici 2 počítačová místa

TISK DOKUMENTŮ
Potřebujete si něco vytisknout? Není problém.

DONÁŠKOVÁ SLUŽBA
V případě zájmu obstaráme bezplatnou donáškovou službu, výměnu knih seniorům či nemocným čtenářům, pravidelně je budeme navštěvovat a vyměňovat vypůjčené knihy. 


Vytvořte si webové stránky zdarma!