prosinec 2017

11.01.2018

Britská spisovatelka Alison Weirová přichází s druhou knihou ze série románů o tudorovských královnách s názvem Anna Boleynová: Králová posedlost. V knize rozkrývá životní osudy odvážné a odhodlané ženy, která změnila běh dějin.

Čtvrtý díl historické ságy Poldark : Warleggan - Nad propastí anglického spisovatele Winstona Grahama nás opět zavede do Cornwallu na konci osmnáctého století. Dramatické zvraty prožívá nejen Ross Poldark, který se po návratu z války v Americe pouští do obnovy hospodářství, ale i ostatní lidé z jeho okolí.

V knize Dívka, která psala na hedvábí americké spisovatelky Kelli Estessové se postupně odhaluje osud jedné čínské dívky, která do výšivek vepsala svůj pohnutý život. Silný příběh založený na skutečných událostech z Ameriky konce 19. století, kdy ve společností vládly silné protičínské nálady.

Atmosféra Paříže ve 30. letech minulého století ožívá v knize Sběratelká parfémů americké spisovatelky Kathleen Tessarové. Příběh dvou žen prolínající se ve dvou časových úsecích je plný emocí, touhy, skryté vášně, elegance a vůní. Pozvolna se odkrývá příběh výrobce parfémů a jeho múzy.

Strhující prvotina ghanské spisovatelky Yaa Gyasiové Návrat domů zachycuje historii několika generací ve dvou rodinných linií v Africe a USA. Sleduje osudy potomků dvou sester, rozdělených v Africe v osmnáctém století. Působivý román o rase, dějinách, předcích a lásce.

Krásný romantický příběh Jediné pravé lásky je od americké spisovatelky Taylor Jenkins Reidové. Milostný příběh o ženě, která nečekaně musí volit mezi manželem, kterého už dlouho považuje za mrtvého a snoubencem, jenž v ní znovu probudil chuť žít.

Útlý román Celý život rakouského spisovatele Roberta Seethalera vás zavede do odlehlého alpského údolí, kde civilizace proniká jen pomalu. Zachycuje v průběhu sedmdesáti let prostý život skromného a pracovitého pastevce dobytka.

O tom, že nikdy není pozdě změnit svůj život se můžete dozvědět v knize Eleanor se má vážně skvěle skotské spisovatelky Gail Honeymanové. Svérázná asociální Eleanor žije sama a je jí jedno, co si o ní ostatní myslí. Pomalu však zjišťuje, že žít je něco jiného než přežívat, a že může od života chtít víc.

Ztracené světlo americké spisovatelky Jill Santopolové je neobyčejný příběh osudové lásky, která přetrvala roky. Citlivý, dojemný příběh lásky, která i bolí, ale život prostoupí světlem, které se ani s léty nemění.

Krásný příběh o tom, co je člověk schopný udělat pro svůj sen, naleznete v knize Krasojezdkyně oblíbené anglické spisovatelky Jojo Moyesové. V zapadlém koutě Londýna učí špičkový drezúrní jezdec svoji vnučku jízdu na koni. Do života mladé dívky však zasáhne katastrofa a ona se musí potloukat životem sama. 

Životopisný román Letní host inspirovaný skutečným přátelstvím mezi Čechovem a rodinou Lintvarjovou napsala americká autorka Alison Andersonová. Ve dvou časových rovinách se rozvíjí příběh lásky Antona Pavloviče Čechova k nevidomé lékařce Zině. Nález deníku, který si nevidomá Zina psala, aby uchovala vzpomínky na dřívější život, propojuje dávný příběh se současností.

Michal Vrba ve své psychologické novele Prak vypráví příběh novináře, který se v období německé okupace zaprodal nacistické moci a své selhání kompenzuje radikálním činem. Po letech jeho zápisky objeví patnáctiletá dívka a příběh pokračuje.

Spisovatelka Táňa Keleová-Vasilková umí dobře vystihnout všední každodenní život dnešní doby. Nejinak je tomu i ve společenském románě Přítelkyně. Příběh tři přítelkyň, které mají své radosti i trápení, ale hlavně hledají samy sebe.

Kniha snů německé spisovatelky Niny Georgeové je nádherným příběhem o životě, o smrti, o lásce, o dobrých i špatných rozhodnutí. Při záchraně života malého děvčátka utrpí hlavní hrdina vážná zranění a v kómatu se mu jako kniha snů promítá celý život.

Romantický příběh Chybíš mi anglické spisovatelky Kate Eberlenové začíná letmým setkáním dvou mladých lidí ve Florencii. Oběma však život klade různé překážky a výzvy a jen občas se opět setkávají. Svede osud jejich cesty nakonec dohromady?

Předposlední díl série Husitská epopej VI. 1461 - 1471 Za časů Jiřího z Poděbrad Vlastimila Vondrušky představuje dobu, kdy byl český král Jiří z Poděbrad na vrcholu své moci. V tomto dílu jsou hlavními hrdinkami ženy rodu Prokopů.

Detektivka Mokrá ryba německého spisovatele Volkera Kutschera se odehrává v meziválečném Berlíně plném ilegálních nočních klubů, organizovaného zločinu, kokainu a politiky. Mladý ctižádostivý komisař se nikým nepověřen zapojí do vyšetřování vraždy a netuší, že píchl do vosího hnízda.

Neústupného a tvrdohlavého detektiva, který je pověřen zvláštním úkolem od jednoho z nejbohatších lidech světa naleznete v knize Odvrácená strana konce amerického spisovatele Michaela Connelly. Hledá se dědic, který možná ani neexistuje.

Ožehavého tématu sexuálního zneužívání dětí se dotkne detektivka Skryté okno anglické spisovatelky Rachel Abbottové.

Thriller Hračkář australského spisovatele Liama Piepera je trochu jiným příběhem o holokaustu, o lidech, kteří ho přežili Dvě dějové linie ukrývají tajemství, které se nemá nikdo dozvědět.

V podivném hnízdě ze sovího peří je nalezeno tělo ztracené dívky. Tak začíná detektivka Sova norského spisovatele Samuela Bjorka. Promyšlená napínavá zápletka proniká hluboko pod povrch lidské mysli.

Originální detektiv Cal v knize Mořský detektiv skotského autora Marka Douglas-Home je vynikající oceánograf. Díky svým ojedinělým znalostem dokáže občas přijít na kloub i záhadám, s nimiž si policie neví rady.

Německá spisovatelka Sabine Thieslerová svou detektivku Prokletá krev zasadila do Toskánska. Minulost se zde prolíná se současností a střídání času odkrývá dávná tajemství.

Touha očistit umírajícího obviněného v knize Pohřbený život amerického spisovatele Allena Eskense dovede mladého chlapce až k boji o vlastní život.

Skotské ostrovy, rozbouřené mořské vlny, osamělý maják, ponurá drsná atmosféra jako úžasná kulisa detektivky Umrlčí cesta skotského spisovatele Petera May. Tři nebezpečné cesty k šokující pravdě a ke zjištění, že nevědomost nás může stát život.

Čím větší zlo, tím ďábelštější hra. Inspektorka Stoneová pátrá po skupině pedofilů a sama se stane terčem nebezpečné osoby v detektivce Ďábelské hry anglické spisovatelky Angely Marsonsové.

Česká detektivka odehrávající se v nehostinných norských fjordech Zmizelá v mlze je od Michaely Klevisové. Detektiv Bergman na dovolené za polárním kruhem se náhodně ocitne na místě činu a je nenásilně vtažen do vyšetřování vraždy neznámé ženy.

Další z případů detektiva Rhyma od amerického spisovatele Jeffery Deavera se jmenuje Poslední hodina. Vyšinutý vrah zhudebňuje poslední chvíle svých obětí.

Vyprahlá australská krajina, dávné neštěstí a současně zdánlivě jasná dvojnásobná vražda a sebevražda, to je detektivka Sucho britské spisovatelky Jane Harperové.

Prvotina amerického spisovatele Warda Larsena Dokonalý zabiják má vše, co správný thriller má mít: napětí, akci, dobrodružství na moři i pevnině, sympatickou lékařku, zlotřilého politika, izraelského zabijáka a atomovou bombu.

Dobrodružná, napínavá kniha Let duchů je od irského spisovatele Beara Gryllse. Bývalý elitní voják zdrcený smrtí své ženy a syna utíká před realitou a touží v ústraní najit klid. Je však objeven a donucen přidat se k týmu bývalých bojovníků a podniknout ještě jednu nebezpečnou misi.

Milovníci přírody by si neměli nechat ujít knihu Osm hor italského autora Paola Cognetti. Poetické vyprávění o zdolávání vrcholů a propastí hor i života, o přátelství i o samotě a o hledání sama sebe.

Neskutečně silná biografie Narodili se, aby přežili je od britské autorky Wendy Holdenové. Kniha mapuje neuvěřitelné osudy tří žen v době holokaustu, které otěhotněly a pak byly poslány do koncentračních táborů. Tři mladé matky, které bojovaly za záchranu svého ještě nenarozeného dítěte.

Pro děti:

Ubulená hromádka štěstí a Dospělost je mýtus jsou dvě vtipné komiksové knihy pro mládež od americké autorky Sarah Andersenové.

Další dva díly fantasy série Skleněný trůn spisovatelky Sarah Janet Maasové mají název Královná stínů a Říše bouří. Hlavní hrdinové musí opět bojovat proti zlu, které je ohrožuje.

Vtipná a milá kniha Papírový drak spisovatele Zdeňka Karla Slabého vychází z přičinění zlých pohádkových bytostí poprvé až po téměř 50 letech.

Dobrodružství, přátelství a tajemství ukryté v moři najdete v sérii knih Alea dívka moře - Volání z hlubin, Barevné vody a Tajemství oceánů německé spisovatelky Tanye Stewnerové.

Třetí pokračování série Země příběhů amerického spisovatele Chrise Colfera se jmenuje Varování bratři Grimmů. Pohádkové Zemi příběhů opět hrozí nebezpečí a přátelé musí spojit své síly a proti němu zasáhnout.

Jak nejlíp potrestat boha slunce Apollóna? Tím, že z něj uděláte smrtelníka. Americký spisovatel Rick Riordan napsal fantasy sérii Apollónův pád a první dva díly Utajené Orákulum a Temné proroctví si nyní můžete přečíst.

Geniálně jednoduchý příběh o tom, že být tím, čím jsme, je vlastně nejlepší najdete v knížce Husa Líza českého spisovatele Petra Horáčka.

Kateřina Maďárková napsala pro děti krásnou pohádku Justýnka a asistenční jednorožec.

Pro nejmenší děti máme obrázkové příběhy Cvrček a mravenci a Jaro. 

Vytvořte si webové stránky zdarma!