březen 2018

14.03.2018

Anglický spisovatel Conn Iggulden ve své nové sérii Válka růží popisuje úvodní léta tohoto krvavého konfliktu. Opírá se o důkladnou znalost historie, zároveň mistrně vystaví dramatický příběh, v němž dávné děje a postavy doslova ožívají před očima. Svým působivým stylem čtenáře přenese přímo doprostřed válečné vřavy na bojištích nebo k tajným jednáním ve zdech středověkých hradů.

Kniha Dcery strážce majáku kanadské spisovatelky Jean E Pendziwolové je napínavým a dojemným příběhem o těžkém životě správců majáku. Díky zápiskům nalezených deníků se postupně odkrývají staré tajemství a skládá se celý příběh dohromady.

Lenka Horňáková Civade vás ve své knize Marie a Magdalény zavede na moravský venkov v průběhu téměř celého minulého století. Čtyři ženy jednoho pokolení mají stejný osud - všechny vyrůstaly bez pokrevního otce, který zmizel z jejich života především hrou dějin. Jedna po druhé vypráví o lásce, naději a o vnitřní síle, která jim umožňuje s hlavou vztyčenou čelit nepřízni osudu.

Skvělá vypravěčka Alena Mornštajnová napsala román Hotýlek. Zachycuje osudové a dramatické vztahy jedné české rodiny v nepřívětivých dobách 20. století. V každé době se člověk střetává s překážkami, záleží jen na něm jak je překoná.

Havárii letadla, hory, sníh, zimu, hlad, bolest, zoufalství, naději i lásku, to vše naleznete v knize Hora mezi námi amerického spisovatele Charlese Martina. Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v hlavních hrdinech probudí sílu, o níž neměli tušení.

Pátý díl série Poldark - Zatmění anglického spisovatele Winstona Grahama vás opět zavede doCornwallu koncem 18. století. Ross Poldark po řadě osobních i finančních ztrát stále naráží na svého úhlavního nepřítele Georgie Warleggana.

Sbírka známek s neobvyklou rakouskou známkou z 2. světové války rozkryje příběh, který se tenkrát odehrál, v knize Ztracený dopis americké spisovatelky Jillian Cantorové. Krásný i tragický příběh lásky mladého rytce a židovské dívky.

Příběh Blízko obzoru německé autorky Jessicy Kochové vychází ze skutečné události. Je o přátelství, odvaze, sebevědomí a síle odpouštění. Ukazuje život takový, jaký je, bez zkrášlování, surový a pravdivý.

Jednou z nejplodnějších autorek 20. století je britská spisovatelka Barbara Cartland. Napsala více než 700 knih a jednou z nich je romantický román pro ženy Vítězství lásky. Hlavní hrdina hrabě z Danesbury uniká před vdavekchtivými dívkami na venkov, ale ani tam není před nimi v bezpečí.

Mezi nejlepší díla světové literatury patří i laskavý a poutavý román Jak voní tymián francouzského spisovatele Marcela Pagnola. Autor v něm vypráví o svém dětství, rodině, dobrodružství s kamarády a o první lásce. Je plný laskavého humoru a vůně prosluněných luk a zahrad v krásném kraji Provance.

Román amerického spisovatele Amora Towlese Pravidla zdvořilosti vás zavede do prostředí newyorské smetánky třicátých let minulého století. S hlavní hrdinkou poznáme lesk i bídu New Yorku, zaniklý svět se všemi jeho nepsanými zákony a zásadami.

Čtvrté pokračování série s kriminalistou Martinem Servazem od francouzského spisovatele Bernarda Miniera má název Noc. Při vyšetřování vraždy na ropné plošině se objeví fotografie nepolapitelného sériového vraha.

Může objev téměř nepostřehnutelné stopy, kterou po sobě zanechala moucha pomoci při odhalení pachatele? V detektivce Moucha slovenského spisovatele Dominika Dána se o to parta kriminalistů pokusí.

Napínavý sci-fi thriller Temná hmota amerického spisovatele Blaka Crouche vás přenese do alternativního vesmíru. Hlavní hrdina se po útoku maskovaného muže probouzí ve světě, který je jiný než předtím žil. Který svět je skutečný?

Oblíbený americký spisovatel Dan Brown napsal pokračování série Robert Langdom s názvem Počátek. Harvardský profesor přijíždí na společenský večer pořádaný svým bývalým žákem, který chystá zveřejnit přelomový vědecký objev. Po nastalém chaosu je však profesor nucen uprchnout a začne pak nebezpečné pátrání po žákově tajemství.

Druhá kniha dobrodružné série o bývalém elitním vojákovi Willu Jaegerovi Hořící andělé je od irského spisovatele Beara Gryllse. Will neustále pátrá po své ztracené manželce a synovi a přitom se sám dostává do nebezpečí. V hlubině ledovce se ukrývá strašné tajemství, které nyní může uvrhnout svět do zkázy.

Thriller anglické spisovatelky Angely Marsonsové Otevřený hrob je ze série Případy Kim Stoneové. Výzkumný ústav objeví stopy k sériovému vrahovi a musí ho dopadnout dřív, než dojde k další vraždě.

Příběh zdiskreditovaného policejního detektiva, který se ujímá případu krádeže identity naleznete v thrilleru V cizí kůži amerického spisovatele Allena Eskense

Dvě různé vraždy, dvě odlišná místa činu, dvě oběti bez jakéhokoli vztahu, přesto se začnou objevovat souvislosti v thrilleru Znám tajemství americké spisovatelky Tess Gerritsenové. Vyšetřovatelky Rizzoliová a Islesová bojují s ďábelským psychopatem.

Třetí pokračování série inspektorka Erika Forsterová britského autora Roberta Bryndzy se jmenuje Temné hlubiny. Vyšetřování drogového případu se nečekaně spojí s dávným zmizením malé dívky.

Pro děti:

Závěrečný díl trilogie Koruna tří: Zrození Toronie je od spisovatelky J.D. Rinehartové. Podle dávného proroctví se po objevu tří hvězd na obloze ujmou vyvolení trůnu a nastane mír.

Historii, dobrodružství a strastiplnou výpravu, na niž se k chlapci a jeho věrnému psovi přidá dcera loupežníka s kocourem, najdete v knize Pes, kocour a sirotek od Františka Kalendy. Kniha je doplněná krásnými ilustracemi Renáty Fučíkové.

První díl série o holčičce a jejích kamarádech od finského spisovatele Tima Parvely se jmenuje Ella ve škole. Ella chodí do první třídy a humorně a vtipně popisuje každodenní příhody.

Skřítky, kteří dohlížejí na to, aby všechny pohádky probíhaly tak jak mají, najdete v knize Damídci aneb ochránci pohádkového světa od Davida Řezaniny

Spisovatel Ondřej Sekora kromě knížek o dobrodružství Ferdy Mravence napsal pro děti i knihu Pošta v ZOO. Je plná zvířátek, které si posílají dopisy pomocí poštovních holubů.

Eduard Petiška vás seznámí v knize Alenčina čítanka s malou Alenkou, která má ráda dobrodružství a pohádky.

Snad každý zná Broučky od Jan Karafiáta. Pokračování oblíbených příběhů o svatojánských broučcích najdete v knize Broučci - Broučkovy pohádky. Broučci už leží v postýlkách a naslouchají tatínkovým pohádkám na dobrou noc a vy můžete poslouchat s nimi.

Vytvořte si webové stránky zdarma!