září 2017

20.09.2017

Krásný, barvitý příběh vyprávěný ve dvou časových linkách naleznete v knize australské spisovatelky Kate Mortonové Ztracený slib. Stará dáma Alice Edvanová, úspěšná spisovatelka detektivek, vede pečlivě uspořádaný život, dokud jí nezačne mladá policistka klást otázky ohledně minulosti své rodiny. Probudí k životu složitý propletenec tajemství, před kterým Alice celý život utíkala.

Lze změnit minulost, pokud bychom dostali druhou šanci ji znovu prožít a napravit chyby, kterých jsme se dopustili? Zoe a Ed tu šanci dostali v knize britské spisovatelky Clary Swatmanové Než odejdeš. Znali se už od mládí, vzali se a žili spokojený život. Jednoho dne Zoe řekla manželovi pár zlostných slov a ten den byl Edův poslední.

Román Geniální přítelkyně italské spisovatelky Eleny Ferrante je prvním dílem stejnojmenné tetralogie. Neapolská periferní čtvrt, padesátá léta minulého století, zde začíná vyprávění příběhu jednoho přátelství. Vypravěčkou je Elena, která jako stará žena vzpomíná na svůj život, který byl silně ovlivněn osobností její geniální přítelkyně Lily. Naopak i ona zase byla klíčovou postavou pro Liliin osud. Kromě dvou hlavních postav se v románu seznámíme s celou neapolskou čtvrtí, s jejími pravidly,zvyky, spory a vášněmi. Ve druhém díle série Příběh nového jména se ocitneme v Neapoli v šedesátých letech minulého století, v době plné mládí, lásky a emocí.

Děj knihy Cukrová panenka od americké spisovatelky Laury Lane McNealové se odehrává v šedesátých letech minulého století na americkém jihu. Malá Liberty odjíždí po otcově smrti na prázdniny z Washingtonu do jižanského New Orleans. Krátké prázdniny se však nečekaně prodlouží a dívka dospívá ve společnosti své svérázné babičky, její černošské hospodyně a její dcery Qeen. Dům má svá pravidla, ale i tajemství, na které není radno se ptát.

Britský spisovatel Winston Graham přichází se svými příběhy o kapitánu Poldarkovi. V prvním dílu série Ross Poldark - Návrat domů se Ross Poldark vrací po letech z americké války do rodného Cornwallu. Těší se, že začne vést normální život, ožení se a bude spravovat rodinný majetek. Po návratu však zjišťuje, že otec zemřel, dům je zchátralý a jeho dívka se provdala za jeho bratrance, neboť si myslela, že ve válce padl. Zklamaný Ross se však nevzdává a znovu dává do pořádku svůj majetek. Druhý díl Demelza - Dáma z chatrče vypráví příběh dívky Demelzy, které se Ross ze soucitu ujal a zaměstnal ji jako služebnou. Dívka svádí v životě ještě tvrdší boj nežli Ross. Stává se jeho ženou, ale společnost tento nerovný svazek nechce přijmout. Čeká ji mnoho bouřlivých let, která prověří pevnost jejich sňatku.

Příběh o lásce a válce, o lidských osudech, o odvaze a strachu najdete v knize Slavík americké spisovatelky Kristin Hannahové. Podmanivý příběh o životě žen v okupované Francii a hlavně o dvou sestrách, z nichž každá bojuje trochu jinak.

Temná detektivka z Ameriky na sklonku 19.století to je Psychiatr amerického spisovatele Caleba Carra. Ponurými uličkami New Yorku se prochází psychopatický sériový vrah.

Studená válka se vrací v thrilleru Čtrnáctá kolonie od amerického spisovatele Steva Berryho. Bývalý důstojník KGB Zorin po zhroucení sovětského impéria nenávidí Spojené Státy a touží po odvetě. Odjíždí do Severní Ameriky do sídla nenápadného bratrstva s touhou rozvrátit Spojené Státy. Do inaugurace nového prezidenta USA zbývají již jen hodiny a pokud se Zorinův plán vydaří, zavládne v Americe totální politický chaos.

Losangelští detektivové Hunter a Garcia jsou opět v akci v nové detektivce Hovor se smrtí italského spisovatele Chrise Cartera. Tentokrát pronásledují predátora, který na sociálních sítích hledá oběti, dráždí je anonymními zprávami a živí se jejich strachem.

Slovenský spisovatel Dominik Dán ve své detektivce Smrt na druhém břehu zachycuje hektické devadesáté léta minulého století. Nález zastřeleného muže u břehu řeky Moravy, který nikomu nechybí, se časem stane symbolem vyřizování účtů v podsvětí.

Jednoho odpoledne dojde v největším dánském zábavním parku Tivoli k teroristickému útoku. Tak začíná thriller Odplata dánského spisovatele Steffena Jacobsena. Do případu se zaplete nic netušící dívka Ain, která pak údajně spáchá sebevraždu. Vyšetřovatelka Jensenová se pustí do vyšetřování sebevraždy na vlastní pěst. Času je však málo, v Kodani se chystá summit nejvyšších diplomatických špiček a teroristé chtějí udeřit znovu.

Anglická spisovatelka B.A.Paris vás přinutí po přečtení thrilleru Za zavřenými dveřmi pozorně sledovat dokonalé páry kolem vás. Jack a Grace jsou dokonalý pár, který musíte obdivovat. On vypadá dobře, umí vydělat peníze, ona je elegantní a šarmantní. Jsou pořád spolu. Proč však ona nikam sama nechodí, nebere telefony a proč jejich ložnice má zamřížované okno?

Britská spisovatelka Sharon J. Boltonová přichází s novým psychologickým thrillerem s názvem Volavka. Proslulou univerzitou se plíží smrt. Umírají především dívky a vždy vlastním přičiněním. O případy se začnou zajímat policisté, a vyjde najevo, že pohyb na sociálních sítích a aktivity zemřelých vykazují shodné rysy. Aby dokázali, že je někdo k sebevraždě dohnal, vyšlou do školy svou kolegyni jako studentku, aby se pokusila odhalit pozadí podivných událostí.

Pro děti

Pátý díl ze série Selekce spisovatelky Kiery Cassové má název Koruna. Když se Eadlyn stala první princeznou v dějinách Illey, vůbec nepředpokládala, že by se v Selekci mohla do někoho zamilovat.

Spisovatelka Ivona Březinová ve své knize Řvi potichu brácho citlivě a s nezbytným nadhledem vypráví příběh autistického chlapce a jeho okolí, které se s jeho poruchou musí denně vyrovnávat. Jeremiáš je jiný, žije ve světě, který má svá pravidla. Jeho mamince i sestře občas připraví nejednu horkou chvilku, ale přesto na něho nedají dopustit.

Veliké dobrodružství naleznete v knize Pax, můj liščí přítel od spisovatelky Sary Pennypackerové. Petr zachránil malé liščí mládě a stali se s nich nerozluční kamarádí.

Ve fantasy sérii Letopisy Narnie britského spisovatele Cliva Staples Lewise se společně s dětskými hrdiny dostaneme do světa, kde je Zlo sice silné, ale Dobro přece jenom nakonec zvítězí.

Martin Baltscheit napsal knížku Jediný den, ve které se kamarádi divočák s lišákem setkají s vylíhlou jepicí, která má na život jen jeden den a tak se do toho dne musí vejít veškeré štěstí.

Tomáš S. Končinský nás ve své knize Překlep a Škraloup seznámí se skřítkem Překlepem, jehož specialitou jsou chyby v knížkách, a s ním se vydáme na dobrodružné putování.

Čuníkovi se v knize Čuníkovo úžasné dobrodružství od Emera Stampa splnil sen. Našel domov u vegetariánských farmářů a ještě našel kamarádku kočičku, anebo ne?

Vytvořte si webové stránky zdarma!