Listopadové novinky

08.11.2018

Listopadové románové novinky

a také něco pro děti


Dicker, Joël: Kniha o Baltimorských
Autor je skvělý vypravěč rodinné ságy. Rodinná sága vyprávěná pohledem mladého úspěšného spisovatele Marcuse Goldmana, který se vrací do dob a krajin svého dětství, aby se vyznal z obdivu a lásky k těm, kterým říká Baltimorští. 

"Osudoví lidé se vám do života dřív nebo později vrací."

Hartl, Patrik: Nejlepší víkend
Patrik Hartl je prostě jedinečný a svůj. Všichni máme své zkušenosti se Silvestrovskými předsevzetími. Jak s nimi naloží hrdinové knihy?

Hnízdil, Jan: Mým marodům
Knižní výběr z článků a úvah MUDr. Jana Hnízdila lze vřele doporučit všem, kteří si považují zdraví vlastního i zdraví a jsou ochotni pro ně něco udělat. Jan Hnízdil je zastáncem a bojovníkem za celostní psychosomatickou medicínu, za názor, že pacient by se měl uzdravovat a ne léčit, že by si měl lékař udělat dostatek času, aby svého pacienta vyslechl a poradil mu skutečně to, co pacient potřebuje.

Kolaříková, Hana: Mušle
Baladický příběh z Beskyd o osudu pětileté holčičky a její rodiny z doby represivní normalizace, který po mnoha letech skládá jako již zralá žena z nesouvislých střípků svých vzpomínek.

Kolaříková, Hana: Pravý leopardí kožich
Román o ztrátě, která otevřela nebezpečnou cestu do hlubin vlastní duše. Neobyčejně silný a skvěle napsaný příběh.

Třeštíková, Radka: Veselí
Nová kniha s autobiografickými prvky se jmenuje Veselí podle Třeštíkové rodného Veselí nad Moravou.Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé...

Palán, Aleš a Šibík, Jan: Raději zešílet v divočině
Šumavští poustevníci, samotáři, jejichž názory a životy se nepodobají vůbec ničemu, co znáte a skvělé fotografie. O setkáních s nimi je tato kniha, která se stala největším překvapením mezi českými bestsellery.

Červenková, Renata a Kolář Pavel: Labyrint pohybu
Knižní rozhovor s renomovaným fyzioterapeutem prof. Kolářem."Hýbeme se buď málo, nebo špatně a pohyb se vytrácí nejen ze života, ale i z medicíny," tvrdí profesor Pavel Kolář, renomovaný fyzioterapeut, který už třicet let působí na poli rehabilitační medicíny, potažmo i té sportovní.

pro děti:

Peroutková, Ivana: Valentýnka a narozeniny
První kniha ze série příběhů devítileté Valentýnky, která se dostává do dramatických, dojemných i vtipných situací.

Sís, Petr: Robinson
Nádherně ilustrovaný příběh objevuje skutečnou hodnotu soběstačnosti, samoty a přátelství. "Dodnes jsem naplněn nadějí, kdykoli zahlédnu obrázek Robinsona, jak hledá cestu na osamělém pobřeží..."  

Vytvořte si webové stránky zdarma!