červenec 2018

19.07.2018

Velmi zajímavý pohled do života Amišů a současně strhující soudní drama naleznete v knize Prostá pravda od americké spisovatelky Jodi Picoultové. Po nálezu mrtvého novorozeněte padne obvinění na jeho matku,neprovdanou osmnáctiletou amišskou dívku. Její obhájkyně musížít po nějakou dobu v komunitě Amišů, aby lépe pochopilajejich mentalitu, obyčeje a dopátrala se pravdy.

Australská spisovatelka Elise Valmorbidová vás ve svém románu Madona z hor zavede do italských hor na počátku dvacátých let dvacátého století. Těžký život v horách ještě zhorší nástup fašismu a 2. světová válka. Hlavní hrdinka Marie by pro svou rodinu udělala cokoli, odhodlá se i k činům, které by vzhledem ke své povaze i víře považovala za nemožné. Příběh o síle mateřské lásky, obětavosti i odříkání a hladovění.

Petra Dvořáková napsala lehce humorný příběh Dědina o jedné současné vesnici. Realisticky, uvěřitelně a perfektně vykresluje mentalitu vesnice a rodinných a vesnických vztahů.

Romantickou trilogii o osudové lásce, která vykvetla navzdory nelítostné době, napsala americká spisovatelka Paullina Simonsová . První díl Měděný jezdec začíná v době nacistické blokády Leningradu za 2. světové války. Sedmnáctiletá dívka Taťána se poprvé zamiluje, avšak její lásce nepřeje rodina ani začínající těžká doba, hladomor, zima a smrt. Druhý díl s názvem Taťána a Alexandr vás zavede do New Yorku v roce 1943, kam Taťána přijela začít žít nový život. Závěrečný díl Letní zahrada ukazuje, že ani život ve svobodné Americe v období studené války pro cizince není jednoduchý.

Píše se rok 1913 a zatímco panstvo průmyslnické rodiny Melzerů si užívá zimní plesovou sezonu ve své impozantní vile, děvče ze sirotčince k nim nastupuje jako pomocnice do kuchyně. Tak začíná romantická sága Panský dům německé
spisovatelky Anne Jacobsové . Ve druhém dílu Panský dům a jeho dcery se opět setkáváme s rodinou Melzerů, tentokrát v období vypuknutí první světové války.

Vtipný a zábavný detektivní příběh naleznete v knize Komu straší ve věží od spisovatelky Magdy Rejfové. Opět se setkáte s učitelkou Divíškovou, která se tentokrát snaží přijít na kloub událostem, které se staly před více než třiceti lety a tím pomoci napravit staré křivdy.

Známá brněnská spisovatelka Kateřina Tučková napsala původní divadelní hru Vítka
na motivy životního příběhu brněnské hudební skladatelky a dirigentky Vítězslavy Kaprálové. Příběh o závratném vzestupu mladé talentované ženy, která se dokázala prosadit v oblasti vyhrazené spíše mužům.

Historická série Trůn Caesarů britského spisovatele Harryho Sidebottoma zachycuje krizi římského císařství ve 3. století n.l. Ve třetím dílu Oheň a meč impériem nadále zmítá chaos. Tyran Maximinus se nehodlá vzdát trůnu a senátoři se postaví na stranu vzbouřenců

Americká spisovatelka Jessica Shattucková ve své velmi zajímavé a hluboké knize Prozření nabízí pohled na fašismus ze strany němců. Na pozadí příběhu tří žen autorka přibližuje postoje obyčejných němců k nacizmu a zapojení do budování třetí říše i pozdější vyrovnávání dětí s nacistickou minulostí svých rodičů.

Realistický pohled do porevolučního dění v podsvětí, u policie i v politice naleznete v detektivce Cigaretka na dva tahy slovenského spisovatele Dominika Dána. Zápletka knihy vychází ze skutečné události.

V thrilleru Koruna démonů Jamese Rollinse bude Sigma Force opět v akci, tentokrát musí rozluštit smrtící tajemství. K vyhubení hrozby a zastavení pachatelů bude muset spojit síly se s největším protivníkem.

David Raker specialista na pátrání po pohřešovaných osobách vyšetřuje v thrilleru Údolí mrtvých spisovatele Tima Weavera zmizení sedmnáctileté dívky z dobré rodiny.

V detektivce Dva druhy pravdy Michaela Connellyho hlavní hrdina Harry Bosch přezkoumává staré nevyřešené případy. Nyní očišťuje svoje jméno po nařknutí z chyby v minulosti.

Napínavé pátrání po lupičích a vrazích naleznete v detektivce Zlatá oběť Johna Sandforda.
Loupež peněz drogovému kartelu rozpoutá drsný boj.

Britský spisovatel Graeme Burnet Macrae se ve svém detektivním románu Jeho krvavé dílo zabývá historickou událostí, kdy došlo k vyvraždění jedné rodiny. Napínavé líčení se zaměřuje hlavně na dobové vyšetřování a psychiku pachatele.

Sérii nezvyklých vražd bude řešit detektiv Wiliam Fawkes v thrilleru Loutkář britského spisovatele Daniela Coleho.Vytvořte si webové stránky zdarma!